Чи повернеться на житомирські колії електричка до Києва?

8 Березня 2016 11:42

10

Вже декілька років житомиряни просять міську владу повернути швидкісну електричку з Житомира до Києва, однак у відповідь чують – не рентабельно. Тому містяни знайшли інший спосіб достукатися до влади та подали петицію на сайт міськради з проханням відновити курсування цієї електрички, яка згодом набрала потрібних 250 голосів. «Я не я, і хата не моя» У відповідь на петицію виконком зазначив, що дане питання не входить до компетенції міськради. «Повідомляємо Вам, що це питання відноситься до компетенції Житомирської обласної державної адміністрації.

Враховуючи зазначене, виконавчим комітетом Житомирської міської ради направлено лист до управління промисловості, розвитку інфраструктури та туризму Житомирської обласної державної адміністрації, щодо клопотання зазначеним управлінням перед Коростенською дирекцією залізничних перевезень ДТГО «Південно-Західна залізниця» про відновлення курсування електропоїзду підвищеного комфорту №862 вищевказаного сполучення, оскільки це питання має важливе соціальне значення для великої кількості населення міста Житомира та Житомирської області», – зазначають у відповіді.

Електропоїзд можуть повернути, але тільки після погашення боргу У Житомирській облдержадміністрації зазначають, що повернення електропоїзду можливе тільки після погашення міською радою заборгованості за перевезення пільговиків. «З боку Житомирської облдержадміністрації неодноразово порушувалося питання перед ПАТ «Укрзалізниця» щодо відновлення прямого залізничного сполучення між м. Житомир та м. Київ. З метою вирішення зазначеної проблеми ще 24.06.2015 року в Міністерстві інфраструктури України за участю всіх зацікавлених осіб була проведена нарада з питань рівня обслуговування пасажирів залізничним транспортом на дільниці Київ-Фастів-Житомир та стану відшкодування витрат із перевезень громадян пільгових категорій у приміському сполученні за січень-травень 2015 року.

На сьогодні, аби відновити курсування електропоїздів на дільниці Київ-Фастів-Житомир, необхідно, щоб Житомирська міська рада виділила фінансовий ресурс на погашення заборгованості перед ДТГО «Південно-Західна залізниця» за перевезення пільгових категорій громадян залізничним транспортом», – йдеться на сайті Житомирської ОДА. Коли влада нарешті розподілить свої обов’язки – не відомо, а житомирянам тим часом доводиться сплачувати в маршрутках до Києва 80 гривень в один кінець.

Джерело: zt.20minut.ua