Сіль — одна з найпоширеніших смакових добавок, без якої багатьом їжа здається прісною. Крім того, це найважливіший елемент (хлорид натрію), який необхідний для нормальної роботи всіх систем організму.
Разом з тим, сіль здатна завдати шкоди нашому здоров’ю. Давайте розберемося, у чому користь і шкода солі?
Користь
Без солі наше життя було б просто неможливе. Перші живі клітини зародилися в морській воді, яка багата кухонною сіллю. У будь-якому органі людини, в його крові, сльозах, поті міститься сіль. Це найважливіший елемент, який необхідний для нормальної життєдіяльності всіх живих організмів.
Хлорид натрію відіграє важливу роль в обміні речовин, регулює рівень рідини в організмі, підтримує кислотний баланс крові (pH), відповідає за передачу нервових сигналів і скорочення м’язів. Організм не здатний самостійно виробляти натрій, тому відшкодовувати втрату солі життєво необхідно.
Для того щоб відчувати себе відмінно, людині потрібно не більше чверті чайної ложки солі на добу. Враховуйте, що вміст солі в багатьох продуктах (ковбасних виробах, консервах і т. д.) перевищує допустиму норму в 4–5 разів. Обмежте їх споживання.
Шкода
Як відомо, сіль називають «білою смертю». Надмірне захоплення сіллю негативно позначається на серцево-судинній системі, збільшуючи ймовірність виникнення гіпертензії (підвищеного кров’яного тиску) та інсультів. Крім того, сіль сприяє вимиванню кальцію з організму, що призводить до остеопорозу.
Надлишок солі завдає шкоди роботі травної системи, негативно впливаючи на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. Намагайтеся обмежити споживання цього продукту. Щоб надати смак овочам, спробуйте замість солі використовувати свіжу зелень або натуральні спеції.
Особливо небезпечна кухонна сіль, яка пройшла очищення під впливом високої температури і містить хімічні добавки, які забезпечують її розсипчастість. Замініть кухонну сіль більш корисними аналогами, наприклад морською сіллю.