Найкраще фото Житомирської області 2015

30 Березня 2016 13:10

1

Фото із конкурсу Вікі любить пам’ятки

Фотоконкурс Вікі любить пам’ятки — це щорічний міжнародний конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини. Він проводиться з метою наповнити Вікіпедію, найбільшу онлайн-енциклопедію, фотографіями будівель і місць, що підлягають охороні.

Костел святої Клари — римо-католицька культова споруда, пам’ятка архітектури місцевого значення у селі Городківка, Андрушівський район, Житомирська область.

Костел розташований у південно-західній частині Городківки, біля дороги, що веде до Бердичева, на невисокому березі річки Лебедівки. Побудований в еклектичному стилі з елементами неоготики та модерну XX століття.

Будівництво костелу, яким він є зараз, закінчилося у 1913 році. Споруджували храм польські майстри та жителі Халаїмгородка (колишня назва Городківки). На кам’яному моноліті звелася будівля з каменю й цегли, дах її був покритий червоною черепицею, привезеною з польського заводу. Костьол відзначався акустикою інтер’єру і мелодією дзвонів. На дзвіниці була оригінальна конструкція з трьох дзвонів, найбільший з яких був вагою 150 кг. Вікна були засклені кольоровими вітражами, посеред святині під стелею висіла кришталева люстра. Прізвища фундаторів святині, будівничого, технолога і пробоща вирізані на камені, який вмурований у стіну.

Автор фото — Роман Бречко, фото поширюється під ліцензією CC-BY-SA-4.0 — тобто його можна спокійно використовувати, не забуваючи вказувати автора і назву ліцензії.

Джерело: zt.20minut