Навіть хворіти приємно, коли знаєш, що є люди, які чекають твого одужання, як свята.
Антон Чехов
7 квітня ми відзначаємо двонадесяте свято –Благовіщення Пресвятої Богородиці, в основі якого – повідомлення Архангела Гавриїла Діві Марії «благої вісті» — про народження у неї Спасителя роду людського.
У народі кажуть, що 7 квітня «Бог благословляє землю і всі рослини», а тому братися за будь-яку роботу великий гріх. Навіть птахи на Благовіщення гнізд не в’ють, бо зозуля спробувала, то Бог їй пам’ять відібрав. І тепер вона не має свого кубла.
З Благовіщенням у народі пов’язано багато різних повір’їв. Наприклад, вважається, що від Введення (4 грудня) до Благовіщення “земля відпочиває і набирається сили”, і лише після того, як 7 квітня Господь благословить землю, можна починати працювати коло неї.
Також вважалося, що цього дня господарям треба обов’язково випустити на вулицю всю худобу, бджіл і навіть пса, щоб чули весну і починали самі про себе дбати. Окрім цього дівчатам радили на Благовіщення шукати проліски – символ надії, щастя і молодої краси.
Звичайно, спостерігали і за погодою. Казали: який день 7 квітня, таким буде кінець місяця, Великдень, а також Юрія – 6 травня. А ще на Благовіщення «зими не лай, і саней не ховай».
Іменинниками 7 квітня є:
Марія, Йосип, Тихон, Сава.
7 квітня народились:
1880 — Олександр Богомазов, український художник, видатний представник і теоретик українського/російського художнього авангардизму.
1919 — Омелян Пріцак, український історик, мовознавець, організатор української науки у світі, засновник і довголітній директор Українського наукового інституту Гарвардського університету.
7 квітня святкують:
Всесвітній день здоров’я — відзначається в день створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, устав якої було прийнято 7 квітня 1948 року.
«Рідна країна»