Весна − пора цвітіння багатьох рослин. Які ж гарні квітучі галявини пухнастих жовтих кульбаб! Напевно багато господинь знають, що можна не тільки насолоджуватися зовнішнім виглядом цих квітів, а ще й ласувати ними.
Варення з кульбаб − це не просто смачні ласощі. Воно ще і надзвичайно корисне при захворюваннях печінки, жовчного міхура, сечовивідних шляхів, а також при проблемах із легенями (астма, бронхіт) і кровотворними органами (анемія). Варення з кульбаб має антиоксидантні властивості, виводить шлаки з організму і є профілактичним засобом при боротьбі з онкологічними захворюваннями.
Варення з кульбаб − поради:
- Квіти кульбаб для приготування варення слід збирати далеко від доріг, запилених і забруднених місць. Краще якщо це буде лісова галявина, сад, парк.
- Оптимальний час збору кульбаб − сонячний ранок, коли квіти розпускаються і насичуються нектаром і сонечком. Бутони рвати не слід.
- Зібрані квіти кульбаб вдома ненадовго розсип на тканині або папері, щоб із них виповзла різна живність. Після цього суцвіття ще акуратно промий у воді.
- Варення з кульбаб вари в емальованому посуді або з нержавіючої сталі. Для зберігання підготуй баночки з кришками, простерилізувавши їх.
- Перш ніж готувати варення з кульбаб, перебери квіти і відокрем жовті суцвіття від зелених стебел і листя. Варення готується з квітів.
Варення з кульбаб − інгредієнти:
- 300 шт. квіток кульбаб,
- 1 кг цукру,
- 400 мл води,
- півлимона.
Варення з кульбаб − приготування:
- Скип’яти воду, засип у неї цукор і звари сироп, щоб цукор розчинився.
- Вимиті суцвіття кульбаби помісти у сироп, доведи до кипіння і вари 20 хвилин. Наприкінці додай у сироп лимонний сік і провари ще 3 хвилини.
- Зніми сироп із вогню і залиш на добу настоюватися. Потім проціди і відіжми через марлю.
- Знову провари сироп 20 хвилин. Варення з кульбаб готове. Воно виходить прозорим, з красивим жовтуватим кольором і дуже ніжним чудовим смаком, що нагадує мед.
- Для тривалого зберігання розлий варення з кульбаб по підготовлених баночках і закатай.
Смачного!