Микола Томенко назвав 5 передумов для правильних дочасних парламентських виборів

28 листопадаа 2016 11:42

На переконання лідера Громадського руху «Рідна країна», доктора політичних наук Миколи Томенка, сьогодні більш важливим є не просто вимагати проведення дочасних парламентських виборів, а зробити все для їх належної підготовки, в результаті чого країна отримала б професійний, відповідальний та патріотичний парламент.

Про це він написав у своєму блозі на «Обозревателе».

Він висловив думку, що визначення дочасних виборів як головної мети діяльності політиків на даний момент є хибним. Так само, недалекоглядною і примітивною є й інша точка зору про те, що парламентські вибори відбудуться лише у 2019 році.

За словами Миколи Томенка, очевидно, що через цілковите несприйняття та недовіру суспільства до нинішньої влади та Верховної Ради зокрема, Україна приречена на дочасні вибори.

Проте, для їх результативного проведення необхідно реалізувати щонайменше 5 передумов, вважає М. Томенко.

  1. Професіоналізація парламенту через зміну виборчого законодавства, зокрема, введення системи виборів за відкритими партійними списками, обов’язковості вищої освіти для кандидатів, заборона реєстрації кандидатами в депутати прямих родичів через конфлікт інтересів тощо.
  2. Оптимізація чисельності парламенту через реалізацію вимог всеукраїнського референдуму 2000 року щодо скорочення кількості народних депутатів до 300 осіб.
  3. Унеможливлення купівлі голосів на виборах через введення кримінальної відповідальності за підкуп виборців, а також за надання так званої «благодійної допомоги» під час виборчої кампанії.
  4. Обмеження або скасування депутатської недоторканності через голосування змін до Конституції (або у версії повної ліквідації недоторканності, або у версії її часткового обмеження зі збереженням парламентського імунітету).
  5. Повернення парламенту статусу головнового інституту в системі парламентсько-президентської республіки через розширення повноважень Верховної Ради в частині парламентського контролю та ухвалення законопроектів про процедуру імпічменту президента, про тимчасові слідчі комісії, формування нового складу ЦВК тощо.

«Отож, Україні потрібні дочасні парламентські вибори, але не будь-якою ціною», – підсумовує політик.