Всі люди діляться на дві категорії: ті, які обожнюють запах хвої і не уявляють свого свята без свіжої ялини або сосни, і ті, які не терплять голки під ногами і ставлять виключно штучні деревця до свята.
До якої б категорії ти не належала, вибирати ялинку − штучну або справжню − все одно доведеться. Як вибрати найкращу і зберегти її свіжість і красу надовго − читай в нашому матеріалі.
Як вибрати живу ялинку
Спершу треба визначитися з тим, де ти плануєш ставити ялинку − від цього буде залежати висота і розмір дерева. Якщо “хвойній гості” дістанеться місце в центрі кімнати, необхідно вибирати найпухнастішу сосну або ялину. Якщо ти плануєш ставити дерево в кутку, можна вибрати ту, яка з одного боку виглядає не дуже добре. Всі “огріхи” можна буде приховати, повернувши сосну найсимпатичнішим боком.
На що звертати увагу при покупці живої ялинки:
- Хвоя повинна бути гладкою і однотонною, голочку можна розтерти між пальцями − вона не суха і не кришиться.
- Якщо взяти ялинку за верхівку і злегка стукнути по землі, голки і шишки не повинні обсипатися.
- Гілки свіжозрубаного дерева пружні і тягнуться вгору, їх практично неможливо зламати.
- Стовбур дорослої ялинки в обхваті не повинен бути меншим 6 см, а ширина у здорового дерева не може бути більшою від висоти.
Як транспортувати ялинку
Щоб довезти свою ідеальну ялиночку в цілості й схоронності, мотузкою прив’яжи гілки дерева до стовбура. Нести її краще стовбуром вперед, а вносити в приміщення навпаки − вперед верхівкою.
Як вибрати штучну ялинку
У штучній ялинці багато плюсів: вона не обсипається, завжди виглядає добре і прослужить кілька сезонів. Однак не всі штучні ялини однаково хороші. На ринку представлені деревця різних виробників і цінових категорій. Наприклад, ялинка або сосна з Китаю, швидше за все, буде дешевшою аналогічного дерева виробництва Німеччини. Але і якість матеріалів буде істотно відрізнятися.
Тому, щоб розуміти, яку ялинку вибрати, зверни увагу на такі особливості:
- Перевір міцність гілки і хвою. Для цього проведи рукою по м’якій хвої або посмикай за тверді голочки. Вони повинні моментально випрямлятися і не повинні обсипатися.
- Найзручніший варіант для складання штучної ялинки − та, яка розкривається механізмом, як парасолька. Але і дерева, які потрібно розкладати по гілці, непогані. До того ж вони дешевші.
- Зверни увагу на матеріал. Найнадійніший називається ПВХ, а паперові ялинки з просоченням прослужать не більше 2-3-х сезонів.
- Вимагай сертифікат. Ти повинна знати, з чого виготовлена ялинка, і бути впевненою, що в ній не міститься штучних синтетичних матеріалів, які під дією тепла від лампочок і гірлянд можуть виділяти токсичні речовини.