На сайті Житомирської міськради опублікували інформацію щодо тарифів на послуги пасажирського автомобільного та електричного транспорту.
“Суб’єкти господарювання, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту, звернулись до органу місцевого самоврядування в вересні 2016 року з проханням підняти вартість перевезення пасажирів (при затвердженому рішенням міськвиконкому від 03.12.2014 №579/1 «Про встановлення вартості проїзду в міському пасажирському транспорті загального користування» на міських автобусних маршрутах, які працюють у режимі маршрутного таксі та звичайному режимі руху в розмірі 3,0 грн., на електротранспорті (для тролейбусів та трамваїв в розмірі 2,0 грн.):
Перша нарада щодо приведення перевізниками розрахунків у відповідність до вимог Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, затвердженого наказом Міністерства транспорту і зв’язку України від 17.11.2009 N 1175 (далі – Методика), та Порядку формування тарифів на послуги міського електричного транспорту (трамвай, тролейбус), затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 25.11.2013 №940 (далі – Методика) була проведена 08.09.2016р.
Увесь цей час – суб’єкти господарювання – ПП «Шеріфф», ПП «Іваницька Т.В.», ПП «ПАТП 2007», ТДВ «АТП 11827», ТОВ «Легіон-Авто», ТОВ «Залізний Пегас», ФОП Жулінської А.А., ФОП Бабкіної Т.А., ФОП Бабкіна І.В., ФОП Бабкіна М.О., ФОП Бабкіної Л.А., ФОП Савіцького А.А., ФОП Савіцької А.А., ФОП Добровінського О.В. (14 перевізників та КП «ЖТТУ») доопрацьовували розрахунки.
Відповідно до Методики розрахунок тарифів перевізниками здійснюється відповідно до запланованих на рік (на підставі фактичних) обсягів транспортної роботи, характерних для даного виду перевезень перевізника в регіоні, та кількості перевезених пасажирів з використанням економічно обґрунтованих планових витрат, визначених з урахуванням вимог законодавства, на підставі галузевих норм, ставок податків і зборів (обов’язкових платежів), прогнозного індексу цін.
Всі статті витрат, які закладені до планового тарифу на 2017 рік згруповано відповідно до вимог Методики за єдиним зразком в таблиці №1 (нажміть для огляду), із додатковою інформацією. При доопрацюванні тарифів у деяких суб’єктів господарювання змінилась вартість однієї поїздки:
При доопрацюванні тарифів у деяких суб’єктів господарювання змінилась вартість однієї поїздки:
Пунктом 1.6 Методики передбачено – перегляд рівня тарифів повинен здійснюватись у зв’язку зі зміною умов виробничої діяльності та реалізації Послуг, що не залежать від господарської діяльності Перевізника, в тому числі в разі зміни вартості палива більш ніж на 10%.
Серед об’єктивних причин зміни тарифів є зростання заробітної плати на 87% (питома вага якої в структурі тарифу складає майже 25 %), паливно-мастильних матеріалів близько 60 % (питома вага в структурі тарифу складає майже 50 %), запчастин і інше. Основні складові розрахунків тарифу по яким відбулося зростання наведено в таблиці № 2 (нажміть для огляду).
Щодо вартості пального, наводимо інформацію станом на 01.02.2017р. щодо цін на СПБТ (суміш пропан-бутан технічний) та метан – додаток № 1 (нажміть для огляду), та в динаміці зростання вартості СПБТ (суміш пропан-бутан технічний) додаток № 2 (нажміть для огляду). Примітка: Інформація з мережі Інтернет.
Розрахунки комунального підприємства «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» наведені в таблиці № 3 (нажміть для огляду). Окремо необхідно зазначити, що подані розрахунки КП «ЖТТУ» не враховують зростання вартості електроенергії з 1,29 грн. за 1кВт*год з кінця 2016 року до 2,51грн. за 1кВт*год станом на 08.02.2017р. Зростання вартості електроенергії планується на 2017 рік за рішеннями Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Крім цього, сьогодні гостро стоїть питання по відшкодуванню витрат за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Комунальне підприємство «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» перевозить 63% пільговиків від загальної чисельності перевезених пасажирів тролейбусами та трамваями, однак, компенсаційні виплати в 2016 році від держави до комунального підприємства не надходили, що призводить до збитків КП «ЖТТУ» (для огляду – лист Міністерства фінансів України додаток №3).
Доцільно також зазначити, що перевізникам також витрати за пільговий проїзд окремих категорій громадян не відшкодовуються, – інформують на сайті міськради.
За більш детальною інформацією щодо розрахунків тарифу можете звертатись до департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради, каб. 265а.