В яких країнах святкують Масляну

15 Лютого 2017 10:21

У 2017 році Масляна почнеться в понеділок, 20 лютого, і триватиме до неділі, 26 лютого. Це свято однаково улюблене як дітьми, так і дорослими. Традиційно Масляна − це гуляння, ігри та забави, спалювання опудала зими і, звичайно ж, ціле море млинців. Святкують Масляну не тільки в Україні, її відзначають у багатьох країнах Європи, в деяких штатах США, Канаді і навіть Австралії.

Масляну прийнято відзначати у тих народів, в історії яких мали місце обряди і релігія друїдів. У Європі це свято називається Марді Гра, і часто воно переростає в гучні й веселі карнавали.

У Шотландії на Масляну печуть “пісні коржі”. Випічку млинців шотландці вважають важливим ритуалом, в якому беруть участь усі члени родини.

У Польщі Масниця припадає на “жирний” четвер. У цей день готують пончики з різноманітною начинкою. В останній день Масляної можна зайти в трактир на жартівливий розпродаж. За традицією скрипаль “продає” незаміжніх дівчат.

У яких країнах святкують Масляну

Польша © livejournal.com

А в Чехії хлопці ходять по селах з вимазаними сажею обличчями (щоб їх не впізнали) і возять за собою прикрашене дерев’яне поліно “клатік”. Його хлопці можуть повісити на шию дівчині або прив’язати до ноги або до руки, а щоб його зняти − дівчина повинна відкупитися.

На Масляну у Франції так само, як і у нас, печуть млинці, влаштовують веселий карнавал і спалюють солом’яне опудало. Це свято французи називають “Жирним вівторком”.

У вівторок Масляну відзначають не тільки у Франції, але й у Великій Британії, Канаді, Ірландії, Австралії, Новій Зеландії та в деяких штатах США. В Англії жінки не просто печуть млинці, а й бігають наввипередки з розпеченими сковорідками з млинцями на них. Згідно легенди, так відбувається, або в 1445 році одна домогосподарка забула про святкову службу і вискочила на вулицю прямо в фартусі, зі сковородою в руках, на якій смажилися млинці.

У Бельгії та Голландії масляничний карнавал, як правило, триває три дні. У ці дні печуть млинці з салом (шпиком), оладки і пончики.

У яких країнах святкують Масляну

Голландия © travelask.ru

А в Греції в ці тижні вулиці і будинки прикрашають святковими вінками і гірляндами, містами проходять веселі карнавали, а у всіх крамницях продаються дерев’яні жезли, які в Греції є головним символом веселощів і Масляної. На кухнях греків у цей час більше м’яса, ніж млинців. Для свята в цій країні вибирають саме соковите і смачне м’ясо, після наїдаючись ним досхочу. А в четвер − прощаються з м’ясом.

Цікава традиція святкування Масляної у представників Балканських країн. Холостяків неодмінно садять у свиняче корито і волочать вулицею. На дах будинку виставляють фігуру солом’яного діда.

В Ісландії ці дні відзначаються рясними бенкетами. За новою традицією замість млинців готують тістечка зі збитими вершками і политі глазур’ю. Діти зрання будять батьків прикрашеним хлистом, вигукуючи назву тістечок. Скільки разів вигукнеш − стільки тістечок і отримаєш. Ще дітвора любить із піснями пройтися вулицею, випрошуючи тістечка в булочних.

У Німеччині Масляну зустрічають оладками, млинцями і домашньою ковбасою, а у святковий вівторок приступають до пончиків. Масляні карнавали в Німеччині не зовсім звичайні: так, наприклад, вирушаючи на “Ходу духів”, німці проводять зиму в образі привидів, відьом, чортів, блазнів і всіляких персонажів дитячих казок.

У яких країнах святкують Масляну

Германия © turizm.ru

У Данії в ці дні влаштовуються театральні вистави, проходять концерти. А школярі дарують один одному подаруночки і листи без вказівки адреси. Якщо той, хто отримав такий лист, вгадає відправника, то на Великдень він може подарувати йому солодощі.

У Вірменії на Масляну готують багато плову і роздають його тим, хто бідний і не може дозволити собі смачну їжу.

Джерело: tochka.net