Як переробляти пластикове сміття на корисні речі у себе вдома

20 Лютого 2017 14:48

Переробка пластикових відходів не є обов’язком для великих підприємств. Дизайнер із Нідерландів створив майстерню, в якій на дому можна робити із пластикового сміття корисні речі, переробляючи цю сировину багато разів. Цей проект підтримали й українці.

Фото: dezeen.com

Утилізація або переробка пластикових відходів становить велику проблему для людей: про це говорять ЗМІ, і багато небайдужих людей підтримує цю гарячу тему.Як

показує приголомшливий експеримент екоактивіста Роба Грінфілда, лише за місяць звичайна людина викидає понад 60 кг сміття, більша частина з якого — це пластик. А за рік кожна людина виробляє понад 250 кг пластику.

Торік люди виробили понад 300 млн тонн пластикових відходів, з яких близько 270 млн тонн — не перероблені. Куди потрапляє це сміття? У моря, океани, на багатокілометрові сміттєві полігони і стихійні звалища.

Для вирішення проблеми переповненості звалищ в Україні планується будівництво великих сміттєпереробних заводів у Львові, Харкові, Чернігові.

Але переробити пластик можна не тільки на спеціалізованих підприємствах.

4 роки тому нідерландський дизайнер Дейв Хаккенс придумав і створив пристрій і цілу домашню майстерню, де пластикове сміття перетворюється на корисні речі. Його технологія чимось нагадує принцип роботи 3D-принтера, в якому із розплавленого пластика створюють нові форми. Свій проект Дейв назвав Precious Plastic — «Дорогоцінний пластик» і отримав на нього грант у розмірі €10 тис.

Система Дейва складається зі шредера, який подрібнює пластик, екструдера для перетворення сировини на розплав, установки лиття під тиском і фрезерного верстата. Всі ці пристрої створені на основі промислових моделей.

Щоб кожен охочий зміг переробляти пластик «на дому», Дейв виклав у вільний доступ безкоштовні креслення свого винаходу і покрокові інструкції.

Сьогодні послідовники ідеї Дейва є в Німеччині, Мексиці, Індонезії, Південній Африці, на Мальдівах і в Україні. У Львові — це проект Zelenew, засновником якого є Іван Нестеренко. У цій майстерні планують переробляти до 0,5 млн пластикових пляшок на рік, створюючи з них дизайнерські речі: крісла, світильники, інтер’єрні модулі, контейнери для сміття.

В Одесі Євген Хлєбніков і його команда відкрили проект Precious Plastic Ukraine і роблять з пластикових відходів меблі для міста та інші речі на замовлення. Кошти для цих проектів було зібрано краудсорсинговою кампанією.

За матеріалами: projects.platfor.ma.

Джерело: epochtimes.com.ua