Яблучний Спас 2017 року: якого числа відзначаємо і яких традицій дотримуємося

19 Липня 2017 14:42

Щорічно 19 серпня православна церква відзначає свято Преображення Господня або Яблучний Спас. У 2017 році свято припадає на суботу, у вихідний день, тож ти маєш можливість сходити в церкву і відсвяткувати Яблучний Спас у колі сім’ї.

Це другий Спас, який слідує за першим, Медовим Спасом, і також є радісним світлим літнім святом, присвяченим Христу Спасителю.

Чому Яблучний Спас так називається?
Виявляється, до цього дня яблука не можна було їсти, бо це вважалося великим гріхом. І тільки в свято Яблучного Спаса після освячення в церкві дозволялося пригощатися яблуками, виноградом та іншими плодами, а також приготованими з них стравами. За старих часів говорили: “У другій Спас яблука їдять”.

Тому саме з Яблучного Спаса в садах починається основна пора збору врожаю яблук і їхніх заготовок на зиму, а саме свято отримало в народі таку апетитну фруктову назву.

До речі, люди вірили, що в цей час яблука стають чарівними. Якщо в свято загадати бажання і з’їсти свячене яблуко, Яблучний Спас обов’язково виконає загадане.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:
Варення з персиків і яблук: рецепт заготовки на зиму
Яблучний Спас 2017: народні традиції свята

Яблучний Спас
Яблучний Спас © Depositphotos
На Яблучний Спас не можна виконувати серйозну і брудну домашню роботу, не потрібно сваритися і лихословити. Бажано сходити до церкви і провести це свято в колі сім’ї і близьких людей.

У народі на Яблучний Спас святкували зустріч літа з осінню. Вважалося, що відсьогодні вечора стають холоднішими. Влаштовувалися народні гуляння з піснями, танцями, хороводами в полі і луках, зустрічаючи осінь і проводжаючи літо.

У свято Яблучного Спаса збереглася чудова традиція ходити одне до одного в гості і приносити частування. Особливою популярністю користувалася різна випічка з яблуками і медом, пироги, компоти, варення.

Що готують на Спас: спробуйте штрудель із яблучно-горіховою начинкою
Вважалося, що на Яблучний Спас обов’язково потрібно пригощати жебраків і хворих, проявляючи, таким чином, щедрість душі. Причому, роздавати можна не тільки зібрані яблука, а й інші дари нинішнього врожаю. Тоді наступного року врожай теж буде гарним і багатим.

За народними прикметами, Яблучний Спас вказував на те, якою буде погода в січні. Якщо день дощовий – то і взимку слід чекати на опади. А якщо погода на Яблучний Спас стоїть суха і ясна, то й осінь буде без дощів, а ось зима буде суворою.

Джерело: tochka.net