Кар’єра і родина: поради зіркових пар

22 Лютого 2018 11:40
Бейонсе і Джей-Зі 

            GETTY IMAGES

Коли в подружжі кожен з партнерів активно будує власну кар’єру, спільне життя може бути досить складним. Як поєднати професійне та сімейне життя,досліджуємо на прикладі успішних зіркових пар.

Джордж Клуні є, без сумніву, одним із найуспішніших голлівудських акторів. Але після того, як він одружився з Амаль Аламудін, адвокаткою, яка спеціалізується на міжнародному праві і яка представляла в суді таких відомих клієнтів, як Джуліан Ассанж і Юлія Тимошенко, Клуні отримав додатковий статус. Статус чоловіка відомої жінки.

Ситуація, коли чоловік і жінка обидва заробляють, будують кожен власну кар’єру та досягають в цьому певного успіху, є доволі поширеною сьогодні.

Так, приміром, у CША таких сімей – майже половина, хоча у 1960 році їх було лише чверть. Якщо в пари є діти, цей відсоток збільшується до 61%.

У Великій Британії обидва партнери заробляють у двох третинах домогосподарств. А в Данії та Швеції – майже 70% пар з дітьми.

У Чилі цей показник становить 40%, а в Мексиці – 20%.

Подружжя Клуні
GETTY IMAGES
Image caption Відома адвокат з прав людини Амаль Клуні та її чоловік – актор Джордж Клуні

Попри очевидні переваги таких союзів, існують й чималі труднощі.

Вони пов’язані з тим, як поєднати успішні кар’єри кожного з партнерів із подружніми стосунками та сімейним життям, насамперед, коли в пари є діти.

Дослідження Pew Research, проведене 2015 року, показало, що 42% партнерів, в яких є діти, проводять надто мало часу одне з одним.

Цікаво, а як з цією проблемою справляються зіркові пари? Як їм вдається балансувати між кар’єрою та стосунками?

Соціолог з Університету Міннесоти Філіс Моен для свого дослідження спілкувалась із сотнями пар, обидва партнери в яких працюють.

Вона стверджує, що головне – це розуміти, коли ви присвячуєте своє життя амбітній людині із серйозною кар’єрою, ви також берете на себе й певні обов’язки щодо його або її кар’єри.

“Я виявила, що найкраще в такій ситуації почувалися пари, які не мали дітей. В подружжях з дітьми, або один із партнерів, або обидва відчували помітний стрес”, – каже фахівець.

ОбамиGETTY IMAGES
Image caption Коли ви присвячуєте своє життя амбітній людині із серйозною кар’єрою, ви також берете на себе й певні обов’язки щодо його або її кар’єри

Знизити напруження може лише гнучкий графік і відсутність понаднормового робочого дня – принаймні в одного з партнерів.

Але сьогодні це не завжди можливо. І тому партнерам доводиться зважати на кар’єру одне одного, що часом не так легко.

Проте існує чимало пар, які навчилися вдало поєднувати успішне професійне життя і щасливі сімейні стосунки. Як вони це роблять?

Кар’єра по черзі

Коли і дружина, і чоловік активно зайняті кар’єрою, на певному етапі комусь доводиться жертвувати своєю. Наприклад, якщо робота потребує переїзду за кордон або до іншого міста.

Втім, на такі жертви треба іти по черзі, враховуючи довгострокові цілі.

Надати пріоритет кар’єрі партнера легше, коли ви розумієте, що ця жертва є тимчасовою.

Ендрю Елфорд працює дизайнером інтер’єрів та обіймає посаду креативного директора компанії AJ Capital Partners. Зараз він проектує національну мережу готелів.

Його партнер Джефрі Норберг є старшим юристом адвокатської фірми Neal & McDevitt, яка спеціалізується на судових справах з питань інтелектуальної власності.

Кейт Міддлтон і Принц Вільям
GETTY IMAGES
Image caption Парам, в яких обидва партнери активно займаються кар’єрою, часто доводиться іти на компроміси, які іншим родинам було би важко уявити

Елфорд розповідає, що на ранньому етапі їхніх стосунків, коли вони ще жили в Сан-Франциско, кар’єра Норберга потребувала від Елфорда чималих жертв.

“Мені доводилося миритися з тим, що вечерю, концерт, на який вже куплено квитки, або навіть відпустку може бути скасовано, тому що робота в адвокатській фірмі є непередбачуваною, і Джеффу може знадобитися залишитися в офісі до 10 вечора”.

Проте, замість того, щоби обурюватися, Елфорд вирішив скористуватися фінансовою безпекою, яку надала йому кар’єра його чоловіка, і зайнятися розвитком своєї справи.

“Заробіток Джеффрі дозволив мені залишити роботу і розпочати власний бізнес. Я би не мав такої розкоші, якби мені було потрібно самому заробляти собі на життя”, – зізнається чоловік.

“Я сподівався згодом зрівняти різницю в наших доходах”, – каже він.

Ендрю Елфорд і Джеффрі Норберг зі своєю дочкоюANDREW ALFORD AND JEFFREY NORBERG
Image caption Ендрю Елфорд і Джеффрі Норберг зі своєю дочкою

Через кілька років Елфорду запропонували посаду в AJ Capital Partners, і Норберг, за його словами, ані хвилини не сумніваючись, покинув свою роботу і переїхав до Чикаго.

Час одне для одного

“Хоч би якими зайнятими ви були, дуже важливо викроювати час для родини і одне одного, – зазначає Роберта Нолт, президент Life Strategies Ltd, яка проводить консультації для організацій, а також для пар, які працюють.

“Якщо через роботу довелося пожертвувати сімейним заходом, треба обов’язково знайти для нього час пізніше”, – каже вона.

Деякі зіркові пари, як-от Марк Цукерберг та Присцилла Чан, офіційно домовилися про час, який вони мають приділяти родині.

Вони уклали щось на кшталт “договору щодо стосунків”, в якому прописано, що кожен з них повинен проводити з родиною не менше 100 хвилин щотижня.

Інші пари надають перевагу не кількості, а якості проведеного разом часу. І це – дуже важливо.

Адже дослідження свідчать, що ваша кар’єра має як позитивний вплив на партнера, коли ви відчуваєте натхнення та задоволення від роботи, так і негативний – виснаження та розчарування також передаються вашій другій половиyі.

Юнуен Лізкано і Патрік навчаються на другому курсі MBA у Гарвардській школі бізнесу. Раніше обидва працювали в консалтингу.

Як зазначає Лізкано, їхнє навчання потребує такого активного соціального життя, що провести час наодинці буває досить складно.

“Але ми влаштовуємо невеликі побачення і іноді домовляємося не розмовляти про неприємні речі, коли ми разом”, – каже дівчина.

Юнуен Лізкано та Патрік РіаYUNUEN LIZCANO AND PATRICK REA
Image caption Юнуен Лізкано та Патрік Ріа навчаються на другому курсі MBA у Гарвардській школі бізнесу

Ріа додає, що вони свідомо відокремили професійне життя і стосунки. “Якщо в мене був важкий день на роботі, я намагаюся не приносити стрес та поганий настрій додому”, – пояснює він.

“Юнуен каже в такий момент: “Я бачу, що ти дуже розлючений, але давай не будемо говорити про це деякий час, – провадить далі Ріа. – Іноді це досить складно, але врешті-решт корисно для стосунків”.

Розподіл домашніх обов’язків

Втім, є один позитивний момент. Опитування свідчать, що пари, в яких обидва партнери працюють повний день, більш рівномірно розподіляють домашні обов’язки.

На думку Елфорда, для роботи по дому необхідно залучати помічників, щоби весь тягар не лягав на плечі однієї людини.

Вони з Норбергом також виховують п’ятирічну дочку Кейт. Щоби полегшити побут, вони користуються послугами домробітниці та вигулом собак.

“У нас обох робота відбирає багато зусиль і часу. Тому важливо визнати це і не валити домашні справи одне на одного, а залучати допомогу ззовні”, – говорить він.

Здатність до компромісу

Це порада номер один від усіх. Але її не просто виконати людині із серйозними кар’єрними амбіціями.

“Важливо постійно обговорювати розподіл обов’язків, – радить Нолт. – Але треба також усвідомлювати, що не все і не завжди вийде так, як ви плануєте”.

Парам, в яких обидва партнери активно займаються кар’єрою, часто доводиться іти на компроміси, неприпустимі для інших сімей, наприклад, жити певний час окремо або їздити на роботу до іншого міста.

Баррі Діллер і Діана фон Фурстенберг
GETTY IMAGES
Image caption Президент Expedia Баррі Діллер одружений на Діані фон Фурстенберг – сумісний статок пари оцінюють в 2,7 млрд дол.

Ріа каже, вони з Лізкано мають бути гнучкими в своїх рішеннях і до того ж продумувати їх на крок-другий уперед. Що ми будемо робити, якщо щось піде не так, як очікувалося.

“Це і є партнерство, – додає Норберг. – Ви не виконуєте постійно одну роль, ви беретеся за те, в чому потрібна ваша допомога зараз.

І якщо ви любите одне одного, якщо ви здатні іти на компроміси, усе згодом вийде найкращим чином”.

Остаточний результат вартує певних компромісів, наголошують чоловіки.

“У нас обох – цікаві кар’єри і різноманітне життя, – підсумовує Елфорд. – Нам завжди є про що поговорити”.

Джерело: http://www.bbc.com