З 1 квітня житомиряни зможуть укладати угоди зі своїми лікарями

22 Лютого 2018 23:16
З 1 квітня 2018 року розпочинається приписна компанія в рамках медичної реформи – пацієнти укладають угоди з лікарями первинної ланки.
Про це розповіла начальниця управління охорони здоров’я Марія Місюрова на початку засідання виконкому Житомирської міської ради 21 лютого.
«В грудні минулого року було прийняте рішення про створення Центру первинної медико-санітарної допомоги. Планується почати приписну компанію з 1 квітня 2018 року. Якщо ви звертаєтесь до свого лікаря, ви задоволені, у вас є позитивний досвід спілкування зі своїм сімейним лікарем, то укладаєте з ним декларацію. Зараз ми працюємо над створенням сайту, де буде інформація про всіх лікарів. Пацієнт зможе вільно обирати лікаря, бо раніше була прив’язка до місця проживання, а тепер пацієнт може обрати того лікаря, якому довіряє. Компанія триватиме до кінця року, при собі треба мати паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Декларація оформлюється в електронному вигляді безстроково, але лікаря можна змінити не більше трьох разів за рік. Лікар від пацієнта може відмовитись лише в одному випадку – якщо він вже набрав дві тисячі пацієнтів», – розповіла Марія Місюрова.
Вона підкреслила, що угоди можна укладати з сімейним лікарем, педіатром чи терапевтом – лікарями первинної ланки.