Наступні п’ять речей не варто робити в присутності дітей. Просто тому, щоб у вашої дитини не сформувалися такі ж погані звички.
1. Дивитися телевізор
Якщо ти хочеш, щоб твоя дитина була активна і бадьора, не показуй їй поганий приклад вічного просиджування перед екраном. Діти, особливо в дошкільний період, підсвідомо копіюють поведінку батьків. Тому припини включати телевізор, тільки переступивши поріг будинку, інакше ти ризикуєш втратити контакт і увагу свого чада. Залиш перегляд ток-шоу або серіалу на пізній вечір, коли дитина засне, а зараз питай малюка про те, як пройшов його день або обговори з ним плани на вихідні.
2. Проводити весь час з гаджетами
Навіть якщо твоя дитина ще дуже малий, щоб розуміти, що таке смартфон або планшет, все одно старайся якомога рідше брати його в руки при дитині. Постарайся жорстко контролювати себе: читай собі і малюкові паперові книги, грай з ним в реальні гри — з віртуальною реальністю він ще зустрінеться.
3. Критикувати партнера при дитині
Невдоволення чоловіком можна висловити мамі (своїй або його) або подрузі. А ось дитина — це не той слухач, якому можна скаржитися на батька. Висловлюючи своє розчарування партнером, ти легко можеш принизити батьківський авторитет, а він ще може стати в нагоді через кілька років, скажімо, при спілкуванні з важким тінейджером.
4. Жартувати над учителем
У кожного з нас в шкільні роки напевно був учитель, над яким учні потішалися, часто досить зло. У присутності дитини слід утримуватися від насмішок і жартів на адресу вчителя. Якщо ти хочеш, щоб твій син слухав на уроках і чогось навчився, зроби так, щоб педагог залишався для нього авторитетом.
5. Говорити неправду
Часто трапляється ситуація, коли на прогулянці з малюком ти зустрічаєш знайомого, від якого хочеться швидше звільнитися, і починаєш вигадувати неіснуючі справи, на які нібито дуже поспішаєш. При неодноразовому повторенні такої ситуації малюк запам’ятає твою брехню і вирішить, що в обмані немає нічого страшного.