У новій країні завжди варто “відчути” кілька речей: колорит, пам’ятки, звичаї і, звичайно ж, гастрономічний оргазм. Ми – це те, що ми їмо. Отже, щоб краще зрозуміти нову країну і менталітет її жителів, потрібно спробувати національну їжу. Зараз ви можете ознайомитися з 24 коронними стравами різних країн, які зобов’язаний спробувати кожен турист.
- Португалія: франсезінья
Назва цієї страви перекладається як “маленька француженка”. Це сендвіч з двох квадратних шматочків білого хліба, між якими знаходиться шматок м’яса, скибочка шинки, фарширована оливками, і ковбаса. Все це покрито плавленим сиром і має бути у тарілці з томатним соусом. До франсезіньї зазвичай подають картоплю фрі і кухоль холодного пива.
- Австралія: пиріг-поплавок
Пиріг-поплавок — м’ясний пиріг, плаваючий в тарілці з густим гороховим супом. Іноді його приправляють томатним соусом і оцтом. Ця страва особливо популярна взимку.
- Мексика: соус моле
До складу цього соусу входить до 100 інгредієнтів, в тому числі трави, мелені горіхи, масло, какао, м’ясний бульйон і, зрозуміло, кілька типів чилі. І готують соус моле досить довго — іноді по кілька днів.
- Словаччина: бринзові галушки
Це маленькі картопляні галушки, заправлені м’яким сиром і беконом.
- Бельгія: мідії з картоплею фрі
Мідії в Бельгії готуються різними способами: у вині, олії, з травами або в томатному соусі. Їх подають із солоною хрусткою картоплею і запивають холодним бельгійським пивом.
- Південна Корея: панчхан
Це традиційна південнокорейська страва складається з безлічі закусок і салатів, що подаються на невеликих тарілках як акомпанемент до основної страви і рису: кимчхи (квашені овочі з гострим червоним перцем), намул (обсмажені овочі, заправлені кунжутним маслом, оцтом і часником), чон (корейська варіація на тему млинців).
- Єгипет: молохея
Різні варіації цієї страви готують у всій північній Африці, але особливу популярність вона завоювала на своїй батьківщині — в Єгипті. Страва готується з листя Молох (овоч з гіркуватим смаком), який відокремлюють від стебел, рубають і варять в бульйоні з коріандром і часником. Подається молохея з шматочками курячого або кролячого м’яса, іноді їх замінюють бараниною або рибою.
- Японія: кацудон
Здавалося б, у всьому світі Японія асоціюється з суші, проте самі японці радять мандрівникам не упустити можливості спробувати саме кацудон — тонку свинячу відбивну з яйцем, що кладуть зверху в чашу з рисом.
- Канада: путІн
Це дуже калорійне блюдо родом з Квебека. Воно складається з картоплі фрі, сиру і спеціально приготовленого соусу.
- Шотландія: копчений лосось
Лосось подається на грінках з хліба з непросіяного борошна з маслом або сирною пастою. Шотландці люблять скропити рибу лимонним соком.
- Англія: ростбіф з йоркширським пудингом
Колись англійські кухарі придумали спосіб використовувати жир, що капає на піддон під час смаження м’яса, для приготування пудингів. Зараз смажена яловичина з “крапаючим” пудингом вважається національним блюдом Англії.
- Іспанія: хамон іберіко
Для виробництва цієї шинки вирощують особливу іберійських породу свиней, яких тримають на спеціальній жолудевій дієті. Окіст засипають морською сіллю, а потім на пару років підвішують в добре провітрюваних підвалах. Готовий хамон нарізають тонкими скибочками і подають з вином, хрусткими хлібцями і оливками.
- Індія: курка тандури
Знайти одне блюдо в Індії, яке б презентувало всю країну, практично неможливо, тому що в кожному регіоні різні традиції. Однак є одне класичне індійське блюдо — курка тандури. Шматочки курятини маринують в йогурті з додаванням спецій, а потім запікають на великому вогні в глиняній печі. Подається страва, як правило, з овочами і рисом.
- Норвегія: ракфіск
Ракфіск вважається зимовим блюдом. Це форель, яку спочатку солять, залишають бродити на кілька місяців, а потім подають з цибулею і сметаною.
- Венесуела: пабельон кріольо
До складу цієї венесуельської національної страви входить рубана яловичина, рис, чорні боби і сир. Зазвичай пабелльон кріольо подають з смаженим яйцем і смаженим подорожником.
- Румунія: сармале
Сармале — це румунський варіант голубців і долми. Він є фарш з рису і м’яса, запечений у дрібних солоних капустяних або виноградних листах.
- Китай: сяо лонг бао
Блюдо з важкою назвою – це шанхайські пельмені, плаваючі в супі. За формою сяо лонг бао навіть більше схожі на хінкалі. Їх роблять з різних сортів м’яса і готують на пару в спеціальних бамбукових кошиках.
- ПАР: білтонг
Це південноафриканський різновид в’яленого м’яса. Найчастіше білтонг готують з яловичини, але він чудово виходить і з інших видів м’яса, наприклад, страусятіни. Тонкі м’ясні смужки маринують з різними спеціями і сіллю і сушать.
- Індонезія: пиріг теранг булан
Це солодкий пиріг у формі півкола, начинений всякими смаколиками: шоколадною крихтою, тертим сиром, шматочками арахісу і навіть бананів. Такі пироги продають вуличні торговці по всій Індонезії.
- Аргентина: асадо
Гриль для приготування асадо знайдеться в кожної поважаючої себе аргентинської родині. Це м’ясо, приготовлене на вугіллі, але смак його залежить від безлічі тонкощів, тому зазвичай цією стравою займаються чоловіки — асадори. Подається асадо з хлібом, салатом, соусом чімічуррі і червоним вином.
- Філіппіни: адобо
У багатьох країнах адобо — це спеції, але на Філіппінах — це страва, що складається з шматочків курки або свинини, тушкованих в суміші соєвого соусу і оцту і присмачених перцем, часником і лавровим листом.
- Малайзія: насі лемак
Насі лемак перекладається як “рис з вершками”. Рис готують в кокосовому молоці з шматочками листя пандануса. Страву подають загорнутою в листя банана з соусом самбал, анчоусами, арахісом і вареним яйцем.
- Бразилія: фейжоада
Фейжоада — це страва з чорної квасолі, запеченої свинини, яловичини, спецій і борошна маніоки. Зазвичай його подають з рисом, капустою, скибочками апельсина і гострим соусом, щоб прискорити процес травлення.
- Саудівська Аравія: касба
Це страва з рису з додаванням великої кількості спецій – гвоздики, кардамону, шафрану, кориці, перцю, мускатного горіха і лаврового листа. Касба зазвичай подається з м’ясом і овочами.