На минулих вихідних відбулася 11-та поїздка активістів громадської організації «Автомайдан-Житомир» в зону проведення антитерористичної операції. Вона виявилася спокійною, але дуже виснажливою, – зазначають волонтери.
Про поїздку Житомир.info розповів керівник ГО «Автомайдан-Житомир» Олександр Таргонський.
«Виїхали ми в ніч з п’ятниці на суботу. Їздили у складі п’яти осіб (я, Олександр Таргонський (координатор громадської організації), Іван Драгальчук, Вадим Пліс, Ігор Горбачевський) двома машинами, які були забиті під самий верх. Спочатку заїхали в Слов’янськ – завезли хлопцям дві буржуйки, які вони замовляли раніше. Потім поїхали в Луганську область в сторону смт Станиця Луганська, де стоять наші пацани з тридцятки, 4-й батальйон. Завезли їм дуже багато всього.
По дорозі, проїжджаючи район Рубіжного, ми перетнули два блокпости, де стоять житомирські пацани. Дуже були раді бачити ми їх, а вони нас – цілувалися-обіймалися. Чим могли, «підігріли» їх: залишили мастило для зброї, борщі, свіжі фрукти і т. д.
Провідавши бійців з тридцятки, ми поїхали в бік Сватове. Там ми одного разу були у наших хлопців-саперів. Вони багато чого замовляли, частину з замовленого ми їм доставили. Бійці були дуже задоволені. Кажуть, що завдяки нашим попередньому приїзду вдалося одягнути і взути багато хлопців. А цього разу ми завезли їм туристичний GPS-навігатор, принтер (вони сидять у штабі, а щоб роздрукувати якийсь папір, треба заводити «Урал» і їхати в місто), бензопилу (там валять ліс для зміцнення бліндажів, окопів), а крім цього, завезли їм смачного і теплого. У медчастину доставили багато термоодіял, грілки, медпрепарати.
У Сватові ми заїхали в ще одне місце – в школу-інтернат для дітей з пороком розвитку. Наші друзі з київського благодійного руху «Будиночки» передали діткам розвиваючі ігри, теплі речі, також ми залишили дітям солодкого. А коли були на тридцятці, хлопці, почувши, що далі ми поїдемо в дитячий будинок, вирішили передати його вихованцям комп’ютер.
Хочеться розповісти, як цього разу ми проходили блокпости міліціонерів – скажу вам, «на ура». Реакція була приблизно така: «Хто? Волонтери? А чого ж ви не говорите? Спасибі вам велике, що ви їздите і не боїтеся ». «Айдаровці» говорили: «Пацани, не в образу, просто відкрийте, покажіть, що у вас там». Міліціонери дійсно з величезною повагою ставляться до волонтерів. Запитуємо, що їм залишити. Відповідають: «Мені тут не треба. Там потрібніше ». Цього разу сильно порадував Харків: на блокпосту стояли три мордатих «беркута» зі зброєю, до нас підійшов ДАІшник, поцікавився, як звуть нашого водія, що ми веземо, звідки їдемо і куди, відкрили багажник, подивилися, що ми порожні, – без слів, навіть документи не перевіряли. Я аж здивувався. Перший раз за весь час ми Харків пройшли за півтори хвилини.
Відзначу також, що під час цієї поїздки почала реалізовуватися одна дуже цікава ініціатива від фонду Руслани Лижичко, до якої ми приєдналися. Суть ініціативи: був придбаний дорогий екземпляр «Кобзаря», його передали нам, оскільки ми їздимо в АТО, щоб хлопці-військовослужбовці на кожній сторінці написали побажання Україні, далі цей «Кобзар» піде по всьому світу, і люди будуть писати побажання для України, закінчить він свою ходу десь в Америці.
Хочу висловити подяку людям, які допомагають у наших поїздках. Величезне спасибі хлопцям з Радомишля, вони справжні патріоти: самоорганізувалися, збирають речі, продукти. Спасибі ружинським, новоград-волинським, олевським патріотам. І в Житомирі дуже багато людей, які постійно допомагають зі збором і доставкою допомоги. Всім низький уклін.
Окрему подяку хочеться висловити нашому дитячому Будинку малятка. Його співробітниці зробили і передали близько 15 коробок з сухими борщами, в кожній коробці – копчене сало, часник і дитячі малюнки. А ще дівчатка сплели величезну маскувальну сітку, яку ми відвезли хлопцям з тридцятки.
Поїздка виявилася, напевно, найважчою за стомлюваності: доріг у Луганській області немає, є тільки напрямки і шматочки асфальту. Втомилися дуже. А взагалі, все пройшло нормально, без пригод.
На цьому ми не зупиняємося. Телефонуйте ((096) 990-39-93), шукайте нас, щоб разом допомагати нашим захисникам ».
Розповідь Олександра Таргонського продовжив член «Автомайдан-Житомир» Іван Драгальчук. Він почав з подяк.
«Дякуємо всім, хто пожертвував від гривні до тисяч. Хлопці відчувають підтримку. Адже матеріальне забезпечення військовослужбовців, співробітників УМВС, добровольчих батальйонів – технікою, зброєю, продуктами, одягом – все йде за рахунок пожертвувань людей. А ми маємо за честь відвозити все зібране і передавати хлопцям. Вони дуже вдячні і знають, за що там стоять. Так, вони ображені на державу, яка їх обділяє і принижує, але за своїх людей і за свою країну, не за державу, вони там і стоять.
Я теж хочу подякувати дівчатам за борщі. Борщі у нас були житомирські, новоградські і ще з дитячого будинку. Ця страва йде просто «на ура». Навіть на тому блокпості добу простояти – кава, чай, зрозуміло, що це не те. Готувати щось на блокпостах не дозволяють умови, а от борщі – це настільки класно і зручно. Нехай дівчатам, які їх готують, ручки не болять.
Ще житомирські дівчата приготували нашим бійцям домашній вінегрет.
Взагалі в цей раз ми завезли багато їжі, воду, чай, каву, сигарети, теплі речі, спальники, ковдри, маскувальні сітки, буржуйки, балаклави, рукавички, шапки, устілки, термостельки, теплі шкарпетки, зокрема і в’язані – співробітниці Будинку маляти розпускають старі дитячі речі, в’яжуть рукавиці і шкарпетки. Новоград-волинські пасічники, які торгували на різдвяному ярмарку в «Глобал», передали хлопцям медову настоянку. Відвезли бійцям і шість пакетів кровоспинних засобів «Целокс», який передали з Англії. Віддали його на самий-самий перед пацанам.
А коли хлопці побачили маскувальну сітку, зроблену в Будинку маляти, сказали нам: «Коли приїдете в Житомир, цілуйте тих дівчат, ми повернемося, теж будемо їх цілувати».
З радомишльськими патріотами
Для любителів читання – книги
Маскировочная сетка, сделанная сотрудницами Дома малютки
В зоне АТО несет службу двоюродный брат Ивана Драгальчука
Бійці залишають в «Кобзарі» свої побажання
В зоне АТО несе службу і рижий пес, привезений військовими з Житомира