У Житомирі на базі військового інституту мобілізованих вчать керувати безпілотними літальними апаратами. Тут певні: таким чином зможуть поліпшити якість проведення розвідки безпілотником. Такі навички група мобілізованих опановує вже понад три тижні. Це здебільшого офіцери запасу, їх кількість тримають у таємниці.
Фахівці інституту кажуть: недосвідчений боєць ризикує втратити літальний апарат так і не провівши розвідки. Перш ніж перейти до практики, мобілізовані разом з курсантами опановують навички керування на симуляторах. У програмі можна вибрати і літак, і місцевість різного рівня складності.
«Зазвичай в кого відмінно виходить тут здійснити зліт і посадку, ті далі на відмінно виконують на реальних моделях як зліт, так і посадку» – каже Микола Бугайов, інструктор з практичного навчання.
В інституті вже створили кілька десятків безпілотників, а ще розробляють для них програмне забезпечення, щоб ворог не зміг перехопити сигнал і втрутитись у роботу апарату.
«Ми розробляємо повністю його самі, програмуємо його самі, тобто програма наша, а не якась там закуплена, це забезпечує нам відсутність програмних закладок, які можуть порушити роботу безпілотного літального апарату», – пояснює начальник лабораторії Андрій Токар.
Відео з безпілотників, які зараз використовують на Сході, надходить в оперативний центр інституту. Вже більш як півроку житомирські фахівці обробляють цю інформацію і консультують бійців, що нині на передовій.
Фахівці інституту кажуть: держава має комплексно підійти до підготовки операторів безпілотних літальних апаратів, аби поліпшити якість розвідки. І мріють про створення підготовчого центру на базі інституту
Керівник Житомирського військового інституту ім. С. П. Корольова Юрій Даник вважає:
«Готувати фахівців з застосування роботизованих засобів, безпілотних систем, треба професійно. І в усіх країнах світу цим займаються професіонали. Щоб вартісну дуже важливу, дуже необхідну техніку не втрачати, а ефективно використовувати, її повинні застосовувати професіонали високого рівня»
Вже за два дні мобілізовані закінчать навчання і вирушать з інституту у військові частини. Рівнем підготовки вони задоволені, щоправда, просять, аби курс був довшим і містив більше практики.