Волонтери закликають не давати гроші людям, які ходять з ящиками і збирають допомогу на вулицях і в метро.
Про це на фейсбук-сторінці проекту «Повернись живим» пише волонтер Віталій Дейнега.
«… Я став уважніше дивитися на цих людей. Особливо зараз, коли я знаю справжніх волонтерів. Між тілом з коробкою і тим же Тукой або Синицин є величезна різниця. Тіло зазвичай не знає назву бригади або батальйону, в кращому випадку воно знає місця де вони воювали. У нього на обличчі написано, що воно на роботі. Великими літерами написано.
Але проблема в тому, що нам же незручно відмовити. Коли перед тобою стоять і просять? рука сама тягнеться на пошуки двох гривень. Я чудово знаю це як людина, яка колись ходив з коробочкою сам. Головне, щоб «клієнту» стало соромно. Відмовляти в обличчя наш народ зовсім не вміє. Спокійно і без грубості, просто: “ні”.
Але біда в тому, що говорячи невиразне “так” ви заохочуєте зло. Ви позбавляєте допомоги хлопців на фронті. Замість цього ви спонсоруєте життя системи, яка продовжує їх обдирати. Розумієте?
І не ведіться на документи. У шахраїв вони завжди в порядку. А у шахраїв, яких кришують менти – і поготів. На жаль, але у цієї мафії є свої покровителі. Про це вже було знято багато сюжетів, ви легко знайдете їх в інтернеті.
Мавпочкам з коробочками платять 20-30% від того, що ви туди кинули. А здачу вони здають в касу. З якої нічого не йде на фронт. Ось і все. Майте сміливість сказати “ні!” В очі і допомогти це зробити іншим. Ваша мета адже допомогу фронту, а не щоб від вас відстали? Правда ж?
Ще мавпочок можна фоткати і розпитувати при людях про деталі. Запитайте у них повна назва бригади, де вона воює, хто командир, місце постійної дислокації, в чому потреби (нагадаю, що каски і броники вже майже у всіх є). Нехай розповість. Бити не треба, ми ж цивілізовані люди.
Запам’ятайте, що ніхто з серйозних фондів (крім «Армії порятунку») не збирає в коробочку. І вже тим більше не робить цього в метро або на перехресті.
Їх кришують. І є тільки два способи їх перемогти. Перший – відрізати їх від бабла. Нехай дохнуть з голоду. Другий – законодавчий і ми ним вже займаємося », – пише волонтер.
Фото зі сторінки «Повернись живим»
Влітку минулого року міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів в Житомирі дослідження і з’ясував, що діяльність волонтерів, що працюють з ящиками на вулицях міста, одночасно порушує кілька законів, а вуличні збирачі грошей «на лікування дітей »отримують зарплату – до 30% від зібраної за день суми.
“Креатив” від житомирських збирачів грошей